Vishay/Sprague T95R687M6R3HSSS
T95R687M6R3HSSS picture photo
Mfg. Part Number
T95R687M6R3HSSS
Brief Description
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2824
Datasheet Download
T95R687M6R3HSSS.pdf
Availability of T95R687M6R3HSSS
QUANTITY
T95R687M6R3HSSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R687M6R3HSSS
Internal Part NumberEIS-T95R687M6R3HSSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)90 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R687M6R3HSSS
Related LinksT95R687, T95R687M6R3HSSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R687M6R3HSSS Details Description
Related parts for T95R687M6R3HSSS
RES 82 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 91K OHM 0606 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN RING UNINS 16-20AWG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 80VDC datasheet.pdf
ADJUSTABLE CAM datasheet.pdf
HDM BACKPLANE POLAR GUIDE OPT datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 40POS DR LOW P datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 9A IPAK datasheet.pdf