Vishay/Sprague T95R687M6R3LSAL
T95R687M6R3LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R687M6R3LSAL
Brief Description
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2824
Datasheet Download
T95R687M6R3LSAL.pdf
Availability of T95R687M6R3LSAL
QUANTITY
T95R687M6R3LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R687M6R3LSAL
Internal Part NumberEIS-T95R687M6R3LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R687M6R3LSAL
Related LinksT95R687, T95R687M6R3LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R687M6R3LSAL Details Description
Related parts for T95R687M6R3LSAL
DIP CABLE - HDP16S/AE16G/HDP16S datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 20-SSOP datasheet.pdf
CARD SNMP INTERNAL SU ONLINE datasheet.pdf
CABLE ASSY U.FL/U.FL 200MM 1.37 datasheet.pdf
IC BALLAST CTRL ELECTR 8-SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
ATTENUATOR 2 DB DC 18GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 0.12 UF 10% 300 VAC RAD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM LCKD RTR 12VDC datasheet.pdf
BACC 4C 4#16 SKT PLUG SS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
1800UF 420V 45X100MM 85C 10000H datasheet.pdf