Vishay/Sprague T95S105M025CZAL
T95S105M025CZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S105M025CZAL
Brief Description
CAP TANT 1UF 25V 20% 1507
Datasheet Download
T95S105M025CZAL.pdf
Availability of T95S105M025CZAL
QUANTITY
T95S105M025CZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S105M025CZAL
Internal Part NumberEIS-T95S105M025CZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S105M025CZAL
Related LinksT95S105, T95S105M025CZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S105M025CZAL Details Description
Related parts for T95S105M025CZAL
RES SMD 3.83KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED .94" 13L BA15 SGL 590NM SYW datasheet.pdf
R/A HDR PWRBLADE datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 23POS datasheet.pdf
HEATSINK FOR TO-247 TO-264 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CABLE STR FEMALE-FEMALE 19POS 6' datasheet.pdf