Vishay/Sprague T95S106K004LSSL
T95S106K004LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S106K004LSSL
Brief Description
CAP TANT 10UF 4V 10% 1507
Datasheet Download
T95S106K004LSSL.pdf
Availability of T95S106K004LSSL
QUANTITY
T95S106K004LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S106K004LSSL
Internal Part NumberEIS-T95S106K004LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S106K004LSSL
Related LinksT95S106, T95S106K004LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S106K004LSSL Details Description
Related parts for T95S106K004LSSL
RES .15 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GREEN datasheet.pdf
RF TRANSCEIVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 0.604 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS PNL MNT RA SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf