Vishay/Sprague T95S155K025CSAL
T95S155K025CSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S155K025CSAL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 25V 10% 1507
Datasheet Download
T95S155K025CSAL.pdf
Availability of T95S155K025CSAL
QUANTITY
T95S155K025CSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S155K025CSAL
Internal Part NumberEIS-T95S155K025CSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S155K025CSAL
Related LinksT95S155, T95S155K025CSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S155K025CSAL Details Description
Related parts for T95S155K025CSAL
IC POWER MANAGEMENT 48-TQFN datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 20V SC-82AB datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M18 NPN NC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 550MA 1.7 OHM datasheet.pdf