Vishay/Sprague T95S155M020CSSL
T95S155M020CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S155M020CSSL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 20V 20% 1507
Datasheet Download
T95S155M020CSSL.pdf
Availability of T95S155M020CSSL
QUANTITY
T95S155M020CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S155M020CSSL
Internal Part NumberEIS-T95S155M020CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S155M020CSSL
Related LinksT95S155, T95S155M020CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S155M020CSSL Details Description
Related parts for T95S155M020CSSL
IC CPLD 72MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
SWITCH MOSFET/DRIVER TO220-7-3 datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR50H/AE50M/HPL50H datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 390MA 3.1 OHM datasheet.pdf
RES 1.45M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 16KV TO-240 datasheet.pdf
IC MCU 8KB FLASH EZ PRO 42LGA datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT RECP datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 95A PNL MNT datasheet.pdf