Vishay/Sprague T95S155M020HZSL
T95S155M020HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S155M020HZSL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 20V 20% 1507
Datasheet Download
T95S155M020HZSL.pdf
Availability of T95S155M020HZSL
QUANTITY
T95S155M020HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S155M020HZSL
Internal Part NumberEIS-T95S155M020HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S155M020HZSL
Related LinksT95S155, T95S155M020HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S155M020HZSL Details Description
Related parts for T95S155M020HZSL
EXTERNAL 802.11B/G ETHERNET BRDG datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 42.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY FLANGE 6A datasheet.pdf
WIREWAY BOX CONNECTOR 4X4" datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf