Vishay/Sprague T95S155M020LSSL
T95S155M020LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S155M020LSSL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 20V 20% 1507
Datasheet Download
T95S155M020LSSL.pdf
Availability of T95S155M020LSSL
QUANTITY
T95S155M020LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S155M020LSSL
Internal Part NumberEIS-T95S155M020LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S155M020LSSL
Related LinksT95S155, T95S155M020LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S155M020LSSL Details Description
Related parts for T95S155M020LSSL
FIXED IND 390UH 1.6A 281 MOHM TH datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 500V 15A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM HYBRID 10TSOP datasheet.pdf
DIGITAL INPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES 316 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 5A 125VDC BLADE MINI datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
56UF 20V 10X13 105C RAD datasheet.pdf