Vishay/Sprague T95S224K035ESAL
T95S224K035ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S224K035ESAL
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 10% 1507
Datasheet Download
T95S224K035ESAL.pdf
Availability of T95S224K035ESAL
QUANTITY
T95S224K035ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S224K035ESAL
Internal Part NumberEIS-T95S224K035ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)15 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S224K035ESAL
Related LinksT95S224, T95S224K035ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S224K035ESAL Details Description
Related parts for T95S224K035ESAL
RES SMD 845 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf