Vishay/Sprague T95S224K035HSAL
T95S224K035HSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S224K035HSAL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 10% 1507
Datasheet Download
T95S224K035HSAL.pdf
Availability of T95S224K035HSAL
QUANTITY
T95S224K035HSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S224K035HSAL
Internal Part NumberEIS-T95S224K035HSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)15 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S224K035HSAL
Related LinksT95S224, T95S224K035HSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S224K035HSAL Details Description
Related parts for T95S224K035HSAL
KIT DEV Z8 ENCORE XP 28-PIN datasheet.pdf
RES 0.232 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.4NH 800MA 90 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED COB WHT 6.3MM 3000K 90CRI datasheet.pdf
MOTOR STEPPER 0.35NM 49.56OZ-IN datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW SOD80 datasheet.pdf