Vishay/Sprague T95S224K035HSSL
T95S224K035HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S224K035HSSL
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 10% 1507
Datasheet Download
T95S224K035HSSL.pdf
Availability of T95S224K035HSSL
QUANTITY
T95S224K035HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S224K035HSSL
Internal Part NumberEIS-T95S224K035HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)15 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S224K035HSSL
Related LinksT95S224, T95S224K035HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S224K035HSSL Details Description
Related parts for T95S224K035HSSL
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
IGBT 1200V 96A 543W TO247 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 171.5X51MM 220/240VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET 4POLE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP FILM 33UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf