Vishay/Sprague T95S224M035ESAL
T95S224M035ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S224M035ESAL
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 20% 1507
Datasheet Download
T95S224M035ESAL.pdf
Availability of T95S224M035ESAL
QUANTITY
T95S224M035ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S224M035ESAL
Internal Part NumberEIS-T95S224M035ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)15 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S224M035ESAL
Related LinksT95S224, T95S224M035ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S224M035ESAL Details Description
Related parts for T95S224M035ESAL
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CLOCK GEN W/VCXO 32-TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
ADAPTER BOARD SKT CQFP TO CLGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 5% 2000VDC datasheet.pdf