Vishay/Sprague T95S225M016CZAL
T95S225M016CZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S225M016CZAL
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 16V 20% 1507
Datasheet Download
T95S225M016CZAL.pdf
Availability of T95S225M016CZAL
QUANTITY
T95S225M016CZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S225M016CZAL
Internal Part NumberEIS-T95S225M016CZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S225M016CZAL
Related LinksT95S225, T95S225M016CZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S225M016CZAL Details Description
Related parts for T95S225M016CZAL
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
IC ANLG INTERFC 140MSPS 128-MQFP datasheet.pdf
IC SOURCE DRVR 10BIT SER 20SOIC datasheet.pdf
CONN MINI-D 14POS RECPT datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 250MA 1CH NO 4-SOP datasheet.pdf
GDT 350V 20% 10KA datasheet.pdf
RES 32.8 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 610MA 1.02 OHM datasheet.pdf
COM GRD PCKG TAPE 1.88"X54.6YD datasheet.pdf
R/A PLUG, 3.81MM, GREEN, 3 POSN datasheet.pdf