Vishay/Sprague T95S225M020CSSL
T95S225M020CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S225M020CSSL
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1507
Datasheet Download
T95S225M020CSSL.pdf
Availability of T95S225M020CSSL
QUANTITY
T95S225M020CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S225M020CSSL
Internal Part NumberEIS-T95S225M020CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S225M020CSSL
Related LinksT95S225, T95S225M020CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S225M020CSSL Details Description
Related parts for T95S225M020CSSL
SYSTEM KEYFOB EVAL 418MHZ 5BTTN datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
BAR CPPER BUS USE W/FRAM C2F1949 datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL SOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
AIR CONDITIONER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 82K OHM 14SOIC datasheet.pdf