Vishay/Sprague T95S225M020HZSL
T95S225M020HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S225M020HZSL
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1507
Datasheet Download
T95S225M020HZSL.pdf
Availability of T95S225M020HZSL
QUANTITY
T95S225M020HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S225M020HZSL
Internal Part NumberEIS-T95S225M020HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S225M020HZSL
Related LinksT95S225, T95S225M020HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S225M020HZSL Details Description
Related parts for T95S225M020HZSL
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW datasheet.pdf
ARRAY FEMALE 200POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 570MA 840 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS SKT datasheet.pdf