Vishay/Sprague T95S225M020LZAL
T95S225M020LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S225M020LZAL
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1507
Datasheet Download
T95S225M020LZAL.pdf
Availability of T95S225M020LZAL
QUANTITY
T95S225M020LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S225M020LZAL
Internal Part NumberEIS-T95S225M020LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S225M020LZAL
Related LinksT95S225, T95S225M020LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S225M020LZAL Details Description
Related parts for T95S225M020LZAL
LED RED 2MM ROUND T/H datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.33W SOT23-3 datasheet.pdf
POT 50K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 50POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf