Vishay/Sprague T95S334K035CSSL
T95S334K035CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S334K035CSSL
Brief Description
CAP TANT 0.33UF 35V 10% 1507
Datasheet Download
T95S334K035CSSL.pdf
Availability of T95S334K035CSSL
QUANTITY
T95S334K035CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S334K035CSSL
Internal Part NumberEIS-T95S334K035CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)12 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S334K035CSSL
Related LinksT95S334, T95S334K035CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S334K035CSSL Details Description
Related parts for T95S334K035CSSL
RES SMD 191 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 13.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
ADHESIVE FERRITE ABSORBENT MATER datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 135W 8A M173 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
MODULE WI-FI ACCESS POINT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1.7KV 33A TO247-2 datasheet.pdf