Vishay/Sprague T95S334M035CSAL
T95S334M035CSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S334M035CSAL
Brief Description
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1507
Datasheet Download
T95S334M035CSAL.pdf
Availability of T95S334M035CSAL
QUANTITY
T95S334M035CSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S334M035CSAL
Internal Part NumberEIS-T95S334M035CSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)12 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S334M035CSAL
Related LinksT95S334, T95S334M035CSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S334M035CSAL Details Description
Related parts for T95S334M035CSAL
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.217" NYLON WHITE datasheet.pdf
RES 470 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 65A TDSON-8 datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 6.1UH 6.6A 17 MOHM SMD datasheet.pdf