Vishay/Sprague T95S474K035CSSL
T95S474K035CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S474K035CSSL
Brief Description
CAP TANT 0.47UF 35V 10% 1507
Datasheet Download
T95S474K035CSSL.pdf
Availability of T95S474K035CSSL
QUANTITY
T95S474K035CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S474K035CSSL
Internal Part NumberEIS-T95S474K035CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)9 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S474K035CSSL
Related LinksT95S474, T95S474K035CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S474K035CSSL Details Description
Related parts for T95S474K035CSSL
MOSFET P-CH 400V 1.8A I-PAK datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOD523 datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 2.1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 2A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
Analog Circuit IC datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 667MHZ 484BGA datasheet.pdf