Vishay/Sprague T95S475M6R3HSAL
T95S475M6R3HSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S475M6R3HSAL
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 6.3V 20% 1507
Datasheet Download
T95S475M6R3HSAL.pdf
Availability of T95S475M6R3HSAL
QUANTITY
T95S475M6R3HSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S475M6R3HSAL
Internal Part NumberEIS-T95S475M6R3HSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S475M6R3HSAL
Related LinksT95S475, T95S475M6R3HSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S475M6R3HSAL Details Description
Related parts for T95S475M6R3HSAL
SURGE SUPP THYRISTOR 100V TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 6.7A 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 20A TO220FI datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 8A 125V datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RELAY TELECOM 2FORMC/2CO 5A 24V datasheet.pdf
MOD BLUETOOTH BLE 4.1 MODULE datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf