Vishay/Sprague T95S684K025HZAL
T95S684K025HZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S684K025HZAL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 25V 10% 1507
Datasheet Download
T95S684K025HZAL.pdf
Availability of T95S684K025HZAL
QUANTITY
T95S684K025HZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S684K025HZAL
Internal Part NumberEIS-T95S684K025HZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S684K025HZAL
Related LinksT95S684, T95S684K025HZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S684K025HZAL Details Description
Related parts for T95S684K025HZAL
IC MPU Z180 20MHZ 68PLCC datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
KIT EVAL FIBER OPTIC 32MBD datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Z5U 0805 datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOUSING PLSTC GRN 2.95"LX4.92"W datasheet.pdf