Vishay/Sprague T95S684M025HSSL
T95S684M025HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S684M025HSSL
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 25V 20% 1507
Datasheet Download
T95S684M025HSSL.pdf
Availability of T95S684M025HSSL
QUANTITY
T95S684M025HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S684M025HSSL
Internal Part NumberEIS-T95S684M025HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S684M025HSSL
Related LinksT95S684, T95S684M025HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S684M025HSSL Details Description
Related parts for T95S684M025HSSL
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100MM HALL GEAR TOOTH datasheet.pdf
IC FPGA 364 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
COUNTER LCD 8 CHAR 115/230V PNL datasheet.pdf
CAP ALUM 4500UF 25V AXIAL datasheet.pdf
COMPACT FILTER 4A 115/250VAC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A datasheet.pdf