Vishay/Sprague T95S684M025LSSL
T95S684M025LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S684M025LSSL
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 25V 20% 1507
Datasheet Download
T95S684M025LSSL.pdf
Availability of T95S684M025LSSL
QUANTITY
T95S684M025LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S684M025LSSL
Internal Part NumberEIS-T95S684M025LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S684M025LSSL
Related LinksT95S684, T95S684M025LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S684M025LSSL Details Description
Related parts for T95S684M025LSSL
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 70 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FILTER EMI 270PF 200-300MHZ 5A datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LENS TRANSPARENT SQUARE GREEN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A QC TERM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
CABLE TIE/EDGE CLIP 50LB 5.9" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A datasheet.pdf