Vishay/Sprague T95S685K004CSSL
T95S685K004CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S685K004CSSL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 4V 10% 1507
Datasheet Download
T95S685K004CSSL.pdf
Availability of T95S685K004CSSL
QUANTITY
T95S685K004CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S685K004CSSL
Internal Part NumberEIS-T95S685K004CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S685K004CSSL
Related LinksT95S685, T95S685K004CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S685K004CSSL Details Description
Related parts for T95S685K004CSSL
IC CPLD 24MC 20NS 40DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
LED SHUEN WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.69 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 8POS datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 1.6UF RADIAL datasheet.pdf