Vishay/Sprague T95S685M004CSAL
T95S685M004CSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S685M004CSAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 4V 20% 1507
Datasheet Download
T95S685M004CSAL.pdf
Availability of T95S685M004CSAL
QUANTITY
T95S685M004CSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S685M004CSAL
Internal Part NumberEIS-T95S685M004CSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S685M004CSAL
Related LinksT95S685, T95S685M004CSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S685M004CSAL Details Description
Related parts for T95S685M004CSAL
IDC CABLE - MSD20K/MC20M/MSD20K datasheet.pdf
IC 3.06V O-D 5% TO92-3 datasheet.pdf
PWR SUP SNG OUTPUT PROG 32V 3A datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 10A 125V datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2B032MS-3,0C1-1 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC/50VDC datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 AXIAL datasheet.pdf
6 VOLT THERMAL FLASHER - 3 TERMI datasheet.pdf
1000UF 16V 10X20 datasheet.pdf