Vishay/Sprague T95S685M004LSAL
T95S685M004LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S685M004LSAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 4V 20% 1507
Datasheet Download
T95S685M004LSAL.pdf
Availability of T95S685M004LSAL
QUANTITY
T95S685M004LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S685M004LSAL
Internal Part NumberEIS-T95S685M004LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S685M004LSAL
Related LinksT95S685, T95S685M004LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S685M004LSAL Details Description
Related parts for T95S685M004LSAL
IC BUS TRANSCVR 16BIT 54BGA datasheet.pdf
GDT 300V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 800MA 255 MOHM datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
COMP SPRING datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 25POS THRUHL datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 3PR FOIL SHLD 300 datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 200MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf