Vishay/Sprague T95S685M6R3CZAL
T95S685M6R3CZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S685M6R3CZAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 6.3V 20% 1507
Datasheet Download
T95S685M6R3CZAL.pdf
Availability of T95S685M6R3CZAL
QUANTITY
T95S685M6R3CZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S685M6R3CZAL
Internal Part NumberEIS-T95S685M6R3CZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S685M6R3CZAL
Related LinksT95S685, T95S685M6R3CZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S685M6R3CZAL Details Description
Related parts for T95S685M6R3CZAL
IC OPAMP GP 237KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 170MA DP 8-SMD datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf