Vishay/Sprague T95V225M025CZSL
T95V225M025CZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95V225M025CZSL
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1410
Datasheet Download
T95V225M025CZSL.pdf
Availability of T95V225M025CZSL
QUANTITY
T95V225M025CZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95V225M025CZSL
Internal Part NumberEIS-T95V225M025CZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95V225M025CZSL
Related LinksT95V225, T95V225M025CZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95V225M025CZSL Details Description
Related parts for T95V225M025CZSL
RES SMD 2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.53KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.81MM datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,ORN,ENHCD,C5 datasheet.pdf
TFLEX SF630 DF 17" X 18" datasheet.pdf
IC FPGA 91 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100" GOLD datasheet.pdf