Vishay/Sprague T95V335K020LZAL
T95V335K020LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95V335K020LZAL
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 20V 10% 1410
Datasheet Download
T95V335K020LZAL.pdf
Availability of T95V335K020LZAL
QUANTITY
T95V335K020LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95V335K020LZAL
Internal Part NumberEIS-T95V335K020LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)3 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95V335K020LZAL
Related LinksT95V335, T95V335K020LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95V335K020LZAL Details Description
Related parts for T95V335K020LZAL
RELAY OPTO AC/DC 60V 500MA 8-SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
LAPPING FILM 261X datasheet.pdf
DSUB IP 67 TOP MET PLAS HOOD 25P datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
10:1;60MM;200 & 400W MTRS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS datasheet.pdf