Vishay/Sprague T95V685K010HSSL
T95V685K010HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95V685K010HSSL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1410
Datasheet Download
T95V685K010HSSL.pdf
Availability of T95V685K010HSSL
QUANTITY
T95V685K010HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95V685K010HSSL
Internal Part NumberEIS-T95V685K010HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95V685K010HSSL
Related LinksT95V685, T95V685K010HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95V685K010HSSL Details Description
Related parts for T95V685K010HSSL
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
116 METRAL PWR HDR 1MX5R PF datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT MPO-LC 24-PLEX datasheet.pdf
FILTER LINE 250VAC 10A PANEL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 385MA 670 MOHM TH datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 50MM datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf