Vishay/Sprague T95X106M010LZSL
T95X106M010LZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X106M010LZSL
Brief Description
CAP TANT 10UF 10V 20% 2910
Datasheet Download
T95X106M010LZSL.pdf
Availability of T95X106M010LZSL
QUANTITY
T95X106M010LZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X106M010LZSL
Internal Part NumberEIS-T95X106M010LZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X106M010LZSL
Related LinksT95X106, T95X106M010LZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X106M010LZSL Details Description
Related parts for T95X106M010LZSL
CONN HEADER .100 DUAL STR 6POS datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AMPTRAC I/O 2MM CABLE 16POS 25FT datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
3V PH.MODULE 56KHZ S.VIEW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 180D THR datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf