Vishay/Sprague T95X156K6R3EZAL
T95X156K6R3EZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95X156K6R3EZAL
Brief Description
CAP TANT 15UF 6.3V 10% 2910
Datasheet Download
T95X156K6R3EZAL.pdf
Availability of T95X156K6R3EZAL
QUANTITY
T95X156K6R3EZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X156K6R3EZAL
Internal Part NumberEIS-T95X156K6R3EZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X156K6R3EZAL
Related LinksT95X156, T95X156K6R3EZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X156K6R3EZAL Details Description
Related parts for T95X156K6R3EZAL
FIXED IND 5.6UH 200MA 1.8 OHM datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
RES 82 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 5A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
ACCY MOB ORING&GASKET .020 6PK datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DRAG STOCK datasheet.pdf
CAP TRIM 3-22.5PF 150V THRU HOLE datasheet.pdf