Vishay/Sprague T95X156M010EZSL
T95X156M010EZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X156M010EZSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 10V 20% 2910
Datasheet Download
T95X156M010EZSL.pdf
Availability of T95X156M010EZSL
QUANTITY
T95X156M010EZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X156M010EZSL
Internal Part NumberEIS-T95X156M010EZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X156M010EZSL
Related LinksT95X156, T95X156M010EZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X156M010EZSL Details Description
Related parts for T95X156M010EZSL
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 7POS datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN AFI JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
DISPENSER NEEDLE TIP 16GA 1000PC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
AB 3106A PLUG KIT 32 CAD OD datasheet.pdf