Vishay/Sprague T95X156M010LSSL
T95X156M010LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X156M010LSSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 10V 20% 2910
Datasheet Download
T95X156M010LSSL.pdf
Availability of T95X156M010LSSL
QUANTITY
T95X156M010LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X156M010LSSL
Internal Part NumberEIS-T95X156M010LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X156M010LSSL
Related LinksT95X156, T95X156M010LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X156M010LSSL Details Description
Related parts for T95X156M010LSSL
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 200KHZ 16DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 33PF 16V NP0 0612 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONN 1MM HORZ BOTTOM SMD 15POS datasheet.pdf