Vishay/Sprague T95X156M6R3HSSL
T95X156M6R3HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X156M6R3HSSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 2910
Datasheet Download
T95X156M6R3HSSL.pdf
Availability of T95X156M6R3HSSL
QUANTITY
T95X156M6R3HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X156M6R3HSSL
Internal Part NumberEIS-T95X156M6R3HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X156M6R3HSSL
Related LinksT95X156, T95X156M6R3HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X156M6R3HSSL Details Description
Related parts for T95X156M6R3HSSL
BOX ABS GRAY 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 5.71"LX3.74"W datasheet.pdf
CONN SPRING 52POS DUAL .295 SMD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
470UF 100V 18X40 datasheet.pdf