Vishay/Sprague T95X226K004CSAL
T95X226K004CSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95X226K004CSAL
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 10% 2910
Datasheet Download
T95X226K004CSAL.pdf
Availability of T95X226K004CSAL
QUANTITY
T95X226K004CSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X226K004CSAL
Internal Part NumberEIS-T95X226K004CSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X226K004CSAL
Related LinksT95X226, T95X226K004CSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X226K004CSAL Details Description
Related parts for T95X226K004CSAL
SWITCH MINI SPST-NO ROLLER.187QC datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 19SKT CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf