Vishay/Sprague T95X226M004LZAL
T95X226M004LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95X226M004LZAL
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 20% 2910
Datasheet Download
T95X226M004LZAL.pdf
Availability of T95X226M004LZAL
QUANTITY
T95X226M004LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X226M004LZAL
Internal Part NumberEIS-T95X226M004LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X226M004LZAL
Related LinksT95X226, T95X226M004LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X226M004LZAL Details Description
Related parts for T95X226M004LZAL
RES 6.81M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 634 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 54POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf