Vishay/Sprague T95X226M6R3LSAL
T95X226M6R3LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95X226M6R3LSAL
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 2910
Datasheet Download
T95X226M6R3LSAL.pdf
Availability of T95X226M6R3LSAL
QUANTITY
T95X226M6R3LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X226M6R3LSAL
Internal Part NumberEIS-T95X226M6R3LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X226M6R3LSAL
Related LinksT95X226, T95X226M6R3LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X226M6R3LSAL Details Description
Related parts for T95X226M6R3LSAL
RES 33 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL TURRET DOUBLE END .051" datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 110VAC 2.8KHZ PANEL datasheet.pdf
INDICATOR SET 24V GREEN PNL MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 100K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf