Vishay/Sprague T95X226M6R3LZAL
T95X226M6R3LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95X226M6R3LZAL
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 2910
Datasheet Download
T95X226M6R3LZAL.pdf
Availability of T95X226M6R3LZAL
QUANTITY
T95X226M6R3LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X226M6R3LZAL
Internal Part NumberEIS-T95X226M6R3LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X226M6R3LZAL
Related LinksT95X226, T95X226M6R3LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X226M6R3LZAL Details Description
Related parts for T95X226M6R3LZAL
BOX ABS GRAY 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
RES 27 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
STRAP BATTERY 9V I-STYLE 4"LEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 80K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEADER MALE PIN 16POS STRAIGHT datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180D 1ST datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 600V RADIAL datasheet.pdf