Vishay/Sprague T95X336M004CSSL
T95X336M004CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X336M004CSSL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 4V 20% 2910
Datasheet Download
T95X336M004CSSL.pdf
Availability of T95X336M004CSSL
QUANTITY
T95X336M004CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X336M004CSSL
Internal Part NumberEIS-T95X336M004CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X336M004CSSL
Related LinksT95X336, T95X336M004CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X336M004CSSL Details Description
Related parts for T95X336M004CSSL
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/1853 VI/X 10" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 388PBGA datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 GR SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
END PLATE LIGHT GRAY datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23 datasheet.pdf
OSC MEMS 312.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf