Vishay/Sprague T95X336M004CZSL
T95X336M004CZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X336M004CZSL
Brief Description
CAP TANT 33UF 4V 20% 2910
Datasheet Download
T95X336M004CZSL.pdf
Availability of T95X336M004CZSL
QUANTITY
T95X336M004CZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X336M004CZSL
Internal Part NumberEIS-T95X336M004CZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X336M004CZSL
Related LinksT95X336, T95X336M004CZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X336M004CZSL Details Description
Related parts for T95X336M004CZSL
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V 5% BP 1825 datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 43POS THRUHL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TRIGGER datasheet.pdf
FUSE BUSS ONE TIME datasheet.pdf
TVP00RW-11-35P W/ PC CONT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf