Vishay/Sprague T95X336M004ESSL
T95X336M004ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X336M004ESSL
Brief Description
CAP TANT 33UF 4V 20% 2910
Datasheet Download
T95X336M004ESSL.pdf
Availability of T95X336M004ESSL
QUANTITY
T95X336M004ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X336M004ESSL
Internal Part NumberEIS-T95X336M004ESSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X336M004ESSL
Related LinksT95X336, T95X336M004ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X336M004ESSL Details Description
Related parts for T95X336M004ESSL
DIODE GEN PURP 100V 40A DO203AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FSKT IDC S 24 SR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf