Vishay/Sprague T95X336M004LZSL
T95X336M004LZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X336M004LZSL
Brief Description
CAP TANT 33UF 4V 20% 2910
Datasheet Download
T95X336M004LZSL.pdf
Availability of T95X336M004LZSL
QUANTITY
T95X336M004LZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X336M004LZSL
Internal Part NumberEIS-T95X336M004LZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X336M004LZSL
Related LinksT95X336, T95X336M004LZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X336M004LZSL Details Description
Related parts for T95X336M004LZSL
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS GOLD SMD datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf