Vishay/Sprague T95X475K025LZAL
T95X475K025LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95X475K025LZAL
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2910
Datasheet Download
T95X475K025LZAL.pdf
Availability of T95X475K025LZAL
QUANTITY
T95X475K025LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X475K025LZAL
Internal Part NumberEIS-T95X475K025LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X475K025LZAL
Related LinksT95X475, T95X475K025LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X475K025LZAL Details Description
Related parts for T95X475K025LZAL
IC ADC 8BIT SAMPLING PAR 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 43PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC IDIC R/W 330BIT 0PF 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 16A 125V datasheet.pdf
LEVER TYPE FUSE TERM BLOCK datasheet.pdf
1050 INLET/OUTLET MOD 15A 70C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf