Vishay/Sprague T95X685M020LZAL
T95X685M020LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95X685M020LZAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2910
Datasheet Download
T95X685M020LZAL.pdf
Availability of T95X685M020LZAL
QUANTITY
T95X685M020LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X685M020LZAL
Internal Part NumberEIS-T95X685M020LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X685M020LZAL
Related LinksT95X685, T95X685M020LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X685M020LZAL Details Description
Related parts for T95X685M020LZAL
CONN FERRULE 12AWG GRAY datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1MSPS DIFF 48-LQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.23KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
NON-HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf