Vishay/Sprague T95Y686K004LZAL
T95Y686K004LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Y686K004LZAL
Brief Description
CAP TANT 68UF 4V 10% 2910
Datasheet Download
T95Y686K004LZAL.pdf
Availability of T95Y686K004LZAL
QUANTITY
T95Y686K004LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Y686K004LZAL
Internal Part NumberEIS-T95Y686K004LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Y686K004LZAL
Related LinksT95Y686, T95Y686K004LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Y686K004LZAL Details Description
Related parts for T95Y686K004LZAL
CAP FILM 0.043UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC SWITCH 10/100 16BIT 128PQFP datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER 32TQFP datasheet.pdf
CONN MALE MINUS COUPLER 10AWG datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.140" datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 8PORT 484BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf