Vishay/Sprague T95Y686M004HSAL
T95Y686M004HSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Y686M004HSAL
Brief Description
CAP TANT 68UF 4V 20% 2910
Datasheet Download
T95Y686M004HSAL.pdf
Availability of T95Y686M004HSAL
QUANTITY
T95Y686M004HSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Y686M004HSAL
Internal Part NumberEIS-T95Y686M004HSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Y686M004HSAL
Related LinksT95Y686, T95Y686M004HSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Y686M004HSAL Details Description
Related parts for T95Y686M004HSAL
RES SMD 33 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 80MSPS 100-TQFP datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.93 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SYSTEMTRAB ARRESTOR AND TVSS datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 190MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR 800MA 250VAC 80VDC datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 8A TO220AC datasheet.pdf