Vishay/Sprague T95Z107M6R3ESAL
T95Z107M6R3ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z107M6R3ESAL
Brief Description
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z107M6R3ESAL.pdf
Availability of T95Z107M6R3ESAL
QUANTITY
T95Z107M6R3ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z107M6R3ESAL
Internal Part NumberEIS-T95Z107M6R3ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z107M6R3ESAL
Related LinksT95Z107, T95Z107M6R3ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z107M6R3ESAL Details Description
Related parts for T95Z107M6R3ESAL
DIODE GEN PURP 100V 250MA SOD523 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 10POS datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR HEX N-INV 14DIP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 6KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
MLCC 0402 SAMPLE KIT datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 142MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf