Vishay/Sprague T95Z107M6R3LZSL
T95Z107M6R3LZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z107M6R3LZSL
Brief Description
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z107M6R3LZSL.pdf
Availability of T95Z107M6R3LZSL
QUANTITY
T95Z107M6R3LZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z107M6R3LZSL
Internal Part NumberEIS-T95Z107M6R3LZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z107M6R3LZSL
Related LinksT95Z107, T95Z107M6R3LZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z107M6R3LZSL Details Description
Related parts for T95Z107M6R3LZSL
IC REG LDO 2.5V 1A TO220-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CABLE CX4-CX4 DDR 4CH LSZH 15M datasheet.pdf
3G3_X DC REACTOR, 3G3MX2-AB004 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
AC/DC datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 52POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 4-12V 5A datasheet.pdf