Vishay/Sprague T95Z156M020LSAL
T95Z156M020LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z156M020LSAL
Brief Description
CAP TANT 15UF 20V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z156M020LSAL.pdf
Availability of T95Z156M020LSAL
QUANTITY
T95Z156M020LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z156M020LSAL
Internal Part NumberEIS-T95Z156M020LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z156M020LSAL
Related LinksT95Z156, T95Z156M020LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z156M020LSAL Details Description
Related parts for T95Z156M020LSAL
AC/DC CONVERTER 5V 60W datasheet.pdf
KIT 3M LASERWIRE SFP+ datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 15W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 15POS PCB TIN datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS VERT .4MM DL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf